Marketing polityczny

   

Internet to medium nieustającej komunikacji. W jego sferze nie obowiązuje zasada nic o nas bez nas, dlatego tak ważne jest świadome zaplanowanie obecności w internetowej przestrzeni. Marketing polityczny opiera się na spójnej komunikacji oraz przejrzystym wizerunku kandydata
w Internecie, głównie skupiamy się na użytkownikach z rejonu podkapracia jak i z samego Rzeszowa, ale kandydaci z całej Polski są również mile widziani.

Jak pracujemy? Wdrażamy i uświadamiamy naszych Klientów w kwestii stosowanych narzędzi oraz strategii komunikacji w Internecie. Współpracujemy ściśle ze sztabem wyborczym, aby kampania internetowa była zgodna z przyjętą strategią i programem politycznym:

  • przygotowujemy strategię komunikacji - razem z naszymi Klientami wybieramy platformy, gdzie warto brać aktywny udział, opiniować i komentować rzeczywistość, by zainteresować wyborców
    z właściwych okręgów;
  • prowadzimy komunikację w portalach społecznościowych (wizerunek w social mediach);
  • przygotowujemy reklamy w wyszukiwarkach (linki sponsorowane);
  • wykonujemy analizę (także projekt i wykonanie) strony internetowej pod kątem użyteczności oraz funkcjonalności;
  • prowadzimy działania z zakresu marketingu szeptanego;
  • monitorujemy efekty działań w Internecie i zdajemy z nich raport.

Dzisiejsi wyborcy spędzają czas na portalach społecznościowych, czytają blogi i komentują na forach – to są miejsca, gdzie zdobywa się i przekonuje wyborców, prezentuje poglądy oraz program polityczny. Najwięcej na ten temat mógłby powiedzieć Barack Obama, który zawdzięcza swój sukces właśnie szeroko zakrojonej kampanii w Internecie – dzięki przemyślanej komunikacji za pośrednictwem Facebooka, Twittera oraz newsletterów zdobył ogromne poparcie, fundusze na kampanie i sympatię wyborców.
 
Copyright © 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Mestengo.